Прес-випуск "Житлові умови родини Херсонщини (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств)" (06.09.2017)

06.09.2017

Житлові умови родини Херсонщини
(за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств)

Забезпеченість житлом та ступінь його комфортності є однією  з характеристик рівня добробуту населення.
Наприкінці 2016 року Головним управлінням статистики в рамках обстеження умов життя домогосподарств проведено дослідження соціально-демографічних характеристик домогосподарств області. Одне з питань програми цього опитування стосується житлових умов пересічної родини.
За отриманими даними переважна більшість мешканців області (96,2%) мають окреме житло (індивідуальний будинок або його частину, окрему квартиру). Разом з тим, 2,9% домогосподарств все ще мешкають у гуртожитках та 0,9%  у комунальних квартирах.
У власному житлі проживають 92,6% домогосподарств (без урахування тих, які мешкають у гуртожитках), 6,5% – наймають його у фізичних осіб, решта   0,6% та 0,3% – у державному та відомчому житлі відповідно.
Значна частина домогосподарств області має трикімнатне (40,4%)  та двокімнатне (27,6%) помешкання. Кожна п’ята родина мешкає у чотирьох   та більше кімнатах, а кожне восьме – в одній кімнаті.
Майже половина населення області живе у перенаселеному житлі. Більше третини домогосподарств області мають житлову площу нижче санітарної норми (13,65 м2 на одну особу). Зокрема, житлова площа кожного п’ятого домогосподарства становить від 9,1 до 13,65 м2 на одну особу, кожного десятого – менше 7,5 м2 та 4,8% домогосподарств – від 7,5 до 9 м2.
Вагома частка житлового фонду Херсонщини було збудовано у 60–80-х роках, в якому мешкають 69,3% родин області. Житло кожного п’ятого домогосподарства було введено в експлуатацію ще до 1960 року. У відносно нових помешканнях (збудованих у 1991 році та пізніше) проживає майже кожна десята родина.
Розподіл домогосподарств за ступенем комфортності їх житла показав, що централізованим газопостачанням користується 62,7% домогосподарств Херсонщини, балонним газом – майже третина та електроплитою підлоговою – 5,7% опитаних. Майже половина сімей проживають у житлі, обладнаному індивідуальною системою опалення, кожне п’яте домогосподарство має центральне опалення. Гаряче водопостачання у своїх оселях мають третина домогосподарств, газову колонку – 11,8%. Кожні чотири з п’яти домогосподарств мешкають у житлі, яке обладнано водопроводом, каналізацією та ванною бо душем обладнано помешкання. Домашнім телефоном користуються 18,9% сімей області, сміттєпроводом – 17,6%.