Прес-випуск "Джерела доходів населення Херсонської області у 2016 році (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств)" (15.08.2017)

15.08.2017

Джерела доходів населення Херсонської області у 2016 році
(за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств)

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводиться Головним управлінням статистики, середньомісячні загальні доходи пересічного домогосподарства Херсонської області у 2016 році становили 5790 грн., з яких вагому частку (90,4%) становили грошові доходи.
Основним джерелом надходження коштів у бюджет сім’ї, як і в минулому році, залишаються доходи від зайнятості, які становили більше половини всіх надходжень. Наступною за величиною складовою доходів були пенсії, стипендії  та компенсаційні виплати, надані готівкою, частка яких становила майже чверть усіх ресурсів, допомоги від родичів, інших осіб грошима та продуктами харчування, доходи від особистого підсобного господарства та від самозаготівель – дев’яту частину. Решту становили доходи від власності, використані заощадження, позики, повернені домогосподарству борги та інші грошові доходи.
Рівень середньомісячних грошових доходів однієї особи перевищив законодавчо встановлений прожитковий мінімум у 1,8 рази. Упродовж останніх трьох років частка мешканців Херсонщини із середньодушовими еквівалентними загальними доходами на місяць нижче прожиткового мінімуму зменшилась із 16,8% у 2014 році до 5% – у 2016 році.