Площа.

Територія Херсонської області 28,5 тис. км2 і складає 4,7% площі України.
Із 24-х областей Херсонська область по розмірам займає 8 місце.

Кордони.

Херсонщина межує на сході - з Запорізькою, на північному заході - з Миколаївською, на півночі - з Дніпропетровською областями, на півдні по Сивашу і Перекопському перешийку - з Автономною Республікою Крим.
Обласний центр - Херсон
Відстань від м.Херсона до м.Києва
- залізницею - 664 км
- шосейними дорогами - 584 км
По території області проходить державний кордон протяжністю 458 км, в тому числі 350 км по Чорному і 108 км по Азовському морям. На кордоні розташовано 4 пункти пропуску: авіа, річковий порт, морські порти м.Херсона і Скадовська.
Загальна протяжність сухопутного кордону складає 800 км.

Географічні дані.

Область розташована на півдні України в Причорноморській низині, в степовій зоні, на нижній течії Дніпра. Омивається Чорним і Азовським морями, а також Сивашем (Гнилим морем) та Каховським водосховищем. На території області протікає 19 річок. Найбільші ріки: Дніпро довжиною 178 км, Інгулець довжиною 180 км. Найвище місце в області – Верхньорогачицький район, село Ушкалки, має висоту 101 метр над рівнем моря. Довжина річки Дніпро на території Херсонської області – 198 км.

Адміністративно-територіальні одиниці.

Кількість адміністративних районів - 18: Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Високопільський, Генічеський, Голопристанський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Каховський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Скадовський, Олешківський (Цюрупинський), Чаплинський.
В області 9 міст, з яких 4 - обласного значення (м.Херсон, Гола Пристань, Нова Каховка та Каховка) і 5 районного підпорядкування (Берислав, Генічеськ, Скадовськ, Таврийськ, Олешки (Цюрупинськ), 31 селище міського типу, 658 сільських населених пунктів, 255 сільських рад та 1 об'єднана територіальна громада. Чисельність наявного населення на 01.01.2017 року становила 1055,6 тис. осіб.

Клімат.

Клімат помірно-континентальний, посушливий. Середньорічні температури: літня +22,4°С, зимова -2,1°С. Максимальна літня температура +40°С, зимова -31,5°С. Тривалість безморозного періоду в середньому 179 днів на рік. Середньорічна кількість опадів від 300 до 420 мм. Вегетативний період триває 200 днів. На півночі Херсонщини здебільш мають місце південні чорноземи з лесовим підґрунтям. На півдні вони переходять в темно-каштанові і каштанові ґрунти, які розташовані іноді разом з солонцями. Для узбережжя Чорного та Азовського морів характерні солонці та солончаки.

Корисні копалини

З корисних копалин на території області залягають цементні й цегляно-черепичні глини (поширені в Білозерському, Генічеському, Каланчакському районах), мергель (поблизу Берислава, Каховки, пгт Калінінське Великоолександрівського району), вапняк (у Великоолександрівському, Високопільському і Бериславському районах), будівельний пісок (у Білозерському районі), сіль (у Голопристанському і Генічеському районах), торф (у Голопристанському районі).

Водний світ

Рік і озер в області мало. Річки відносяться до басейну Чорного моря. Основною водною магістраллю є Дніпро. У межах Херсонщини ріка розділяється на рукави, найбільший з яких - р. Конка. На правобережжі в Дніпро впадає ряд припливів, самий значний з яких - Інгулець (Малий Інгул), що утворює при впадінні в Дніпро Інгулецький лиман. Біля Херсона від Дніпра відділяється р. Кошова, а в 15 км нижче Дніпро ділиться на рукави: Вільховий Дніпро й Старий Дніпро, між якими розташований Великий Потьомкинський острів. Далі Дніпро тече єдиною річкою, а при впаданні в Дніпровський лиман розділяється на три рукави (гирла): Збур’євський, Касперовський (Рвач) і Белогрудівський (Бакай). У лівобережній частині області протікає р. Каланчак, що впадає в Чорне море, яка влітку пересихає. У річкових заплавах розташовані озера. На узбережжі Чорного й Азовського морів зустрічаються солоні озера.

Символіка.

Прапор області:

складається з трьох горизонтальних смуг: синьої, білої (яка вдвічі ширша за синю) та знов синьої. На білій смузі прапора - герб Херсонської області.

Image

 

 

 

 

Герб області: 

має вигляд геральдичного щита блакитного кольору з розташованим в ньому колоссям пшениці, морським якорем та навігаційним пристроєм, який символізує поєднання двох морів

Image

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління статистики у Херсонській області

Управління статистики утворено у травні 1944 року.
За станом на 01.01.2017 у Головному управлінні статистики у Херсонській області працює 239 осіб, у тому числі в апараті Головного управління - 170 осіб, у відділах статистики у районах (містах) - 69 осіб.

Додаткова інформація