Площа.

Територія Херсонської області 28,5 тис. км2 і складає 4,7% площі України.
Із 24-х областей Херсонська область по розмірам займає 8 місце.

Кордони.

Херсонщина межує на сході - з Запорізькою, на північному заході - з Миколаївською, на півночі - з Дніпропетровською областями, на півдні по Сивашу і Перекопському перешийку - з Автономною Республікою Крим.
Обласний центр - Херсон
Відстань від м.Херсона до м.Києва
- залізницею - 664 км
- шосейними дорогами - 584 км
По території області проходить державний кордон протяжністю 458 км, в тому числі 350 км по Чорному і 108 км по Азовському морям. На кордоні розташовано 4 пункти пропуску: авіа, річковий порт, морські порти м.Херсона і Скадовська.
Загальна протяжність сухопутного кордону складає 800 км.

Географічні дані.

Область розташована на півдні України в Причорноморській низині, в степовій зоні, на нижній течії Дніпра. Омивається Чорним і Азовським морями, а також Сивашем (Гнилим морем) та Каховським водосховищем. На території області протікає 19 річок. Найбільші ріки: Дніпро довжиною 178 км, Інгулець довжиною 180 км. Найвище місце в області – Верхньорогачицький район, село Ушкалки, має висоту 101 метр над рівнем моря. Довжина річки Дніпро на території Херсонської області – 198 км.

Адміністративно-територіальні одиниці.

Кількість адміністративних районів - 18: Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Високопільський, Генічеський, Голопристанський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Каховський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Скадовський, Олешківський, Чаплинський.
В області 9 міст, з яких 4 - обласного значення (м.Херсон, Гола Пристань, Нова Каховка та Каховка) і 5 районного підпорядкування (Берислав, Генічеськ, Скадовськ, Таврийськ, Олешки), 31 селище міського типу, 658 сільських населених пунктів, 243 сільських ради та 24 об'єднаних територіальних громади. Чисельність наявного населення на 01.01.2019 року становила 1037,7 тис. осіб.

Клімат.

Клімат помірно-континентальний, посушливий. Середньорічні температури: літня +22,4°С, зимова -2,1°С. Максимальна літня температура +40°С, зимова -31,5°С. Тривалість безморозного періоду в середньому 179 днів на рік. Середньорічна кількість опадів від 300 до 420 мм. Вегетативний період триває 200 днів. На півночі Херсонщини здебільш мають місце південні чорноземи з лесовим підґрунтям. На півдні вони переходять в темно-каштанові і каштанові ґрунти, які розташовані іноді разом з солонцями. Для узбережжя Чорного та Азовського морів характерні солонці та солончаки.

Корисні копалини

З корисних копалин на території області залягають цементні й цегляно-черепичні глини (поширені в Білозерському, Генічеському, Каланчакському районах), мергель (поблизу Берислава, Каховки, пгт Калінінське Великоолександрівського району), вапняк (у Великоолександрівському, Високопільському і Бериславському районах), будівельний пісок (у Білозерському районі), сіль (у Голопристанському і Генічеському районах), торф (у Голопристанському районі).

Водний світ

Рік і озер в області мало. Річки відносяться до басейну Чорного моря. Основною водною магістраллю є Дніпро. У межах Херсонщини ріка розділяється на рукави, найбільший з яких - р. Конка. На правобережжі в Дніпро впадає ряд припливів, самий значний з яких - Інгулець (Малий Інгул), що утворює при впадінні в Дніпро Інгулецький лиман. Біля Херсона від Дніпра відділяється р. Кошова, а в 15 км нижче Дніпро ділиться на рукави: Вільховий Дніпро й Старий Дніпро, між якими розташований Великий Потьомкинський острів. Далі Дніпро тече єдиною річкою, а при впаданні в Дніпровський лиман розділяється на три рукави (гирла): Збур’євський, Касперовський (Рвач) і Белогрудівський (Бакай). У лівобережній частині області протікає р. Каланчак, що впадає в Чорне море, яка влітку пересихає. У річкових заплавах розташовані озера. На узбережжі Чорного й Азовського морів зустрічаються солоні озера.

Символіка.

Прапор області:

складається з трьох горизонтальних смуг: синьої, білої (яка вдвічі ширша за синю) та знов синьої. На білій смузі прапора - герб Херсонської області.

Image

 

 

 

 

Герб області: 

має вигляд геральдичного щита блакитного кольору з розташованим в ньому колоссям пшениці, морським якорем та навігаційним пристроєм, який символізує поєднання двох морів

Image

 

 

 

 

 

 

 

Головне управління статистики у Херсонській області

Управління статистики утворено у травні 1944 року.
За станом на 01.01.2019 у Головному управлінні статистики у Херсонській області працює 228 осіб, у тому числі в апараті Головного управління - 162 осіб, у відділах статистики у районах (містах) - 66 осіб.

Додаткова інформація