До уваги користувачів

ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ

10.09.2021

Співпраця з користувачами: обговорюємо ДСС обстежень домогосподарств

Держстат організовує зустрічі з користувачами з метою вивчення їхніх  інформаційних потреб.

У  середу,  22 вересня, о 15 годині обговоримо державні статистичні спостереження за темами:

  •          "Обстеження умов життя домогосподарств"
  •          "Сільськогосподарська діяльність населення в сільській  місцевості"

Зустріч  відбудеться в онлайн-форматі за допомогою платформи ZOOM.

Стати учасником обговорення можна за попередньою реєстрацією, заповнивши форму

З  планами ДСС можна ознайомитись за посиланнями:

Модератор: Олена Вишневська, директор департаменту поширення інформації та  комунікацій Держстату.

Учасники від Держстату:

Наталія Морозова – заступник директора департаменту поширення інформації та  комунікацій-начальник управління поширення інформації та зовнішніх комунікацій;

Світлана Обєднікова – заступник начальника управління поширення інформації та  зовнішніх комунікацій-начальник відділу взаємодії з громадськістю та  користувачами;

Алла Солоп – заступник директора департаменту обстежень домогосподарств;

Ксенія Матвієнко – заступник директора департаменту обстежень домогосподарств -  начальник відділу інформаційного забезпечення моніторингу бідності та проведення  тематичних модульних опитувань домогосподарств;

Юлія Ємченко – начальник відділу обстеження сільськогосподарської діяльності  населення в сільській місцевості.

Тривалість заходу: 1 год 30 хв.

Ваша  присутність допоможе вдосконалити нашу діяльність.

Також  будемо вдячні, якщо ви візьмете участь в опитуванні користувачів

28.08.2021

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ

Статистична інформація щодо розподілу кількості штатних працівників за розмірами нарахованої їм заробітної плати формується органами державної статистики щоквартально. Починаючи з 2021 року джерелом інформації для її підготовки є адміністративні дані Пенсійного фонду, що надходять до Держстату відповідно до Угоди щодо взаємообміну інформаційними ресурсами.
У зв’язку із внесенням змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, терміни оприлюднення статистичної інформації: «Розподіл кількості штатних працівників за розмірами нарахованої їм заробітної плати, за видами економічної діяльності у червні 2021 року» перенесено на третю декаду вересня.

18.08.2021

Шановні користувачі статистичної інформації, повідомляємо, що 20 серпня 2021 року буде проведена інтернет-нарада (Zoom) щодо складових формування чисельності населення та зміни адміністративно-територіального устрою області, бажаючих прийняти участь у заході просимо звертатись за телефоном (0552) 22 60 69 (Оксана Новаковська)

01.07.2021

Статистична інформація щодо розподілу кількості штатних працівників за розмірами нарахованої їм заробітної плати формується органами державної статистики щоквартально. Починаючи з 2021 року джерелом інформації для її підготовки є адміністративні дані Пенсійного фонду, що надходять до Держстату відповідно до Угоди щодо взаємообміну інформаційними ресурсами. У зв’язку із внесенням змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, терміни оприлюднення статистичної інформації: «Розподіл кількості штатних працівників за розмірами нарахованої їм заробітної плати, за видами економічної діяльності у березні 2021 року» перенесено на третю декаду липня.

15.06.2021

Інформуємо, що у зв’язку із затвердженням Порядку формування та видачі медичних висновків про народження в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я  (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 18.09.2020 № 2136) (далі – Порядок), згідно з яким у медичному висновку про народження відсутня інформація про те, яка за рахунком дитина народилася у матері, статистична інформація щодо кількості живонароджених, починаючи з даних за 2020 рік, буде сформована та оприлюднена без розподілу живонароджених за порядком народження дитини у матері.
Відповідно до Порядку інформацію щодо черговості живонародження оприлюднює Національна служба охорони здоров’я України".

 20.10.2020

Структурна статистика

У рамках робіт щодо забезпечення користувачів статистичною інформацією відповідно до законодавства України та за результатами статистичного обстеження підприємств Херсонської області за фф.№1-підприємництво (річна), №2-підприємництво (річна) повідомляємо, що працівниками відділу обробки даних статистики фінансів підприємств у 2020 році буде підготовлено статистичний збірник “Діяльність суб’єктів господарювання Херсонської області у 2019 році”.
У збірнику надана інформація щодо обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг), кількості госпрозрахункових підприємств на 10 тис. осіб наявного населення, середньорічної кількості працюючих, витрат на персонал та інше. Інформація розподілена за видами економічної діяльності та в розрізі районів за 2019р. у порівнянні з попередніми роками. В окремі розділи винесені показники щодо діяльності фізичних осіб-підприємців та співставлення з іншими областями України.

Термін видання: грудень

20.10.2020

Структурна статистика

У рамках робіт щодо забезпечення користувачів статистичною інформацією відповідно до законодавства України та за результатами статистичного обстеження підприємств Херсонської області за фф.№1-підприємництво (річна), №2-підприємництво (річна) повідомляємо, що працівниками відділу обробки даних структурної статистики та статистики капітальних інвестицій у 2020 році буде підготовлено статистичний збірник “Діяльність підприємств-суб’єктів великого, середнього, малого та мікро-підприємництва Херсонської області у 2019 році”.
Збірник містить інформацію, що характеризує стан та тенденції розвитку підприємств-суб’єктів великого, середнього, малого та мікро-підприємництва області в 2019 році у порівнянні з попередніми роками. В збірнику подана інформація щодо кількості підприємств на 10 тис. осіб наявного населення, середньорічної кількості працюючих, витрат на персонал, обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг) та фінансового стану підприємств. Дані наведено за видами економічної діяльності та в розрізі районів.

Термін видання: грудень

01.10.2020

З метою з’ясування задоволення наявною інформацією зі структурної статистики управління обробки даних структурної статистики проводить опитування користувачів. Термін опитування: жовтень-грудень 2020 року. Анкета опитування розміщена.

01.07.2020

У зв'язку  із  переглядом  Національним  банком  даних  щодо   прямих інвестицій за період 2015–2019 роки (https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-udoskonalyuye-obchislennya-statistiki-pryamih-inozemnih-investitsiy) та їх оприлюдненням 30 червня 2020 року на вебсайті Національного банку дані державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності за період 01 січня 2016 року – 31 грудня 2019 року неактуальні.
З І кварталу 2020 року єдиним відповідальним за поширення даних про прямі інвестиції є Національний банк (https://bank.gov.ua/ua/statistic/sector-external/data-sector-external#1).

13.03.2020

Органи державної статистики припиняють публікацію даних державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності.

Остання публікація даних щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності за 2019 рік:
          на офіційному вебсайті Держстату – 13 березня 2020 року,
          на Інтернет-ресурсах територіальних органів Держстату – 18 березня 2020 року.

Починаючи з даних за І квартал 2020 року, поширювати інформацію про прямі інвестиції буде виключно Національний банк.

 

28.03.2019

 Інформуємо, що  затверджено Перелік кодів органів державного управління на заміну Статистичного класифікатора органів державного управління.

 

28.02.2019

 Інформуємо, що здійснено ретроспективні розрахунки статистичних даних державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності в частині обсягів прямих іноземних інвестицій в економіці України за 2015–2017 роки (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях).

Для забезпечення зіставності показників щодо обсягів прямих іноземних інвестицій попередніх періодів із даними за 2018 рік, які формуються з І кварталу 2018 року з урахуванням адміністративної інформації Національного банку про прямі інвестиції банків України й включають обсяги їх реінвестованих доходів, Держстатом перераховані річні дані за 2015–2017 роки та перераховані й уточнені дані станом на 01 квітня, 01 липня, 01 жовтня 2017 року з урахуванням результатів спостереження за 2017 рік.

Ретроспективні дані (у цілому по Україні, у розрізі країн світу, видів економічної діяльності та по регіонах) розміщені на офіційному веб-сайті Держстату (www .ukrstat.gov.ua) 28 лютого 2019 року у розділі:"Статистична інформація"/"Економічна статистика"/"Зовнішньоекономічна діяльність"/"Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності".

 

26.02.2019

Інформуємо, що внесено зміни до Класифікації організаційно-правових форм господарювання (КОПФГ) .

 

14.05.2018

Оприлюднення оновлених даних національних рахунків

Інформуємо, що 15.05.2018 Держстат оприлюднить результати позапланового перегляду даних національних рахунків, проведеного у зв'язку з переглядом даних платіжного балансу НБУ (про що повідомлялося 22.03.2018: http://www.ukrstat.gov.ua/Noviny/new2014/zmist/06_06.htm ).

Зміни стосуватимуться зведених національних рахунків, рахунків інституційних секторів економіки, таблиць "витрати-випуск", складових ВВП за категоріями кінцевого використання, доходів та витрат населення.

Оновлені дані національних рахунків за 2015, 2016, 2017 роки будуть розміщені на веб-сайті Держстату в розділах:

- "Статистична інформація" / "Економічна статистика" / "Національні рахунки" / "Квартальні національні рахунки",  "Річні національні рахунки", "Таблиця  "витрати-випуск";

- "Багатогалузева статистична інформація" / "Регіональна статистика" / "Економічна статистика" / "Доходи та витрати населення".

 

22.03.2018

Щодо врахування в національних рахунках зміни показників платіжного балансу

Для складання національних рахунків, зокрема валового внутрішнього продукту (ВВП), Держстат використовує гармонізовані на рівні методології дані платіжного балансу, які розробляє Національний банк України (НБУ).

У зв’язку зі зміною методики оцінки обсягів приватних переказів НБУ здійснив позаплановий перегляд даних платіжного балансу за 2015, 2016, 2017 роки, про що повідомив 21.03.2018 на своєму веб-сайті у розділі "Новини" (https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=66326691&cat_id=55838 ).

Звертаємо увагу, що наразі Держстат для збереження зіставності рядів даних оприлюднює показники національних рахунків, розраховані на основі даних платіжного балансу, обчисленого НБУ за старою методикою.

Водночас найближчим часом Держстат оприлюднить переглянуті з урахуванням змін у платіжному балансі дані національних рахунків та ВВП за 2015, 2016, 2017 роки, про що користувачі будуть повідомлені додатково.

 

16.03.2018

Інформуємо, що у експрес-випуску "Зовнішня торгівля України товарами у січні 2018 року " уперше розміщено сезонно скориговані щомісячні дані щодо обсягів експорту-імпорту товарів.

Сезонне коригування динамічного ряду експорту-імпорту товарів здійснено за допомогою програми "Demetra+", використовуючи метод TRAMO/SEATS.

 

28.02.2018

Для підвищення надійності оцінювання показників, які розраховуються за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств (далі – ОУЖД), була розроблена та затверджена Методика коригування показників життєвого рівня домогосподарств з метою врахування доходів і витрат найбільш забезпеченого населення (наказ Держстату від 01 лютого 2017 року №30: http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2017/30/m_kpgr_dg.zip ).

Методика передбачає застосування процедури калібрації системи статистичних ваг обстежених домогосподарств для узгодження основної (результатів зазначеного обстеження) та додаткової інформації. Упродовж 2017 року Держстат провів апробацію зазначеної методики за двома підходами: з використанням як додаткової інформації даних Державної фіскальної служби України (ДФС) щодо процентільного розподілу за рівнем доходів платників податку з доходів фізичних осіб за місцем їх реєстрації та з одночасним використанням вищезазначених даних і даних статистики національних рахунків щодо наявного доходу населення. Процедура калібрації здійснювалась у межах 8-10 децильних груп розподілів домогосподарств, розрахованих за даними ОУЖД та ДФС.

Підсумки апробації засвідчили, що застосування процедури коригування статистичних ваг річного масиву даних ОУЖД за обома підходами не вплинуло суттєво на показники диференціації життєвого рівня населення. Уточнення оцінок зазначених показників не перевищило 14%.

Разом з тим за підсумками розрахунків у частини регіонів були отримані результати, протилежні очікуваним. Зокрема, унаслідок застосування процедури коригування статистичних ваг річного масиву даних ОУЖД з метою врахування доходів і витрат найбільш забезпеченого населення за обома підходами майже у половині регіонів відбулося зростання рівнів бідності та скорочення показників диференціації життєвого рівня населення.

Крім того, у результаті застосування вищезазначеної процедури за обома підходами відбулося зміщення соціально-демографічних характеристик домогосподарств порівняно з даними демографічної статистики, зокрема, збільшилася частка населення у працездатному віці та зменшилася у непрацездатному.

Беручи до уваги вищезазначене, вирішено продовжити роботу з удосконалення вищезазначеної методики в частині застосування більш ефективних додаткових інформаційних джерел та здійснити їх апробацію у 2020 році.

 

23.02.2018

Інформуємо, що у експрес-випуску "Виконання будівельних робіт" уперше розміщено сезонно скориговані дані щодо індексу будівельної продукції за січень 2018 року.

Сезонне коригування динамічного ряду індексу будівельної продукції здійснено за допомогою програми "Demetra+", використовуючи метод TRAMO/SEATS.

 

14.02.2018

Інформуємо, що  внесено зміни до Класифікації країн світу (КС) та Класифікації валют (КВ), зокрема змінено їх назви, відповідно, на Статистична класифікація країн світу (СККС) та Статистична класифікація валют (СКВ).

 

05.01.2018

Інформуємо, що, починаючи з 2018 року, підготовку статистичних бюлетенів припинено. Натомість запроваджено підготовку таблиць даних у форматі .xls,  які  розміщуються на сайті у відповідних підрозділах розділу "Статистична інформація".

 

30.03.2017

 

Здійснено перегляд статистичних даних щодо прямих інвестицій за 2010-2016 роки в рамках державного статистичного спостереження "Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності".

Статистичні дані Держстату про прямі інвестиції є інформаційною основою для розрахунку Національним банком України (НБУ) даних щодо потоків та запасів прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у рамках складання статистики платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції.

Ураховуючи рішення НБУ наблизити вартісну оцінку запасів ПІІ за 2010-2016 рокидо реалій ринку відповідно до вимог міжнародних стандартів (https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=46129890&cat_id=55838 ) виникла потреба в одночасному перегляді Держстатом методології складання та розрахунку статистичних даних про прямі інвестиції (http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2017/70/mp_ized.zip).

З метою забезпечення узгодженості вищевказаних взаємопов’язаних показників НБУ та Держстату, статистичні дані про прямі інвестиції, які узагальнювалися по номінальній вартості на підставі інформації підприємств (організацій, установ) у рамках державного статистичного спостереження "Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності", були переглянуті з урахуванням адміністративних даних НБУ про ринкову вартість ПІІ підприємств та установ.

Перегляду підлягали статистичні дані на початок та кінець року за період з 2010 по 2016 роки як в цілому по Україні, так і в регіональному розрізі з деталізацією за країнами та видами економічної діяльності.

Уперше переглянуті статистичні дані про прямі інвестиції оприлюднені на офіційному веб-сайті Держстату  30 березня 2017 року у розділах:

"Статистична інформація"/"Економічна статистика"/"Зовнішньоекономічна діяльність"/"Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності" (http://ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/zed.htm );

Примітка.

При порівнянні статистичних даних Держстату про прямі інвестиції з даними НБУ про ПІІ слід враховувати, що в рамках державного статистичного спостереження "Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності" не обстежуються інвестиції, пов'язані з купівлею землі та нерухомості нерезидентами в Україні та резидентами за кордоном, які обліковуються НБУ.

 

21.03.2017

Що варто знати при використанні даних щодо  валового внутрішнього продукту

Валовий внутрішній продукт (ВВП) є основним інтегрованим  показником системи національних рахунків, методологія складання якої ґрунтується на сучасних міжнародних стандартах.

Останній перегляднаціональноїметодологіївідповіднодоСистеминаціональних рахунків ООН 2008 року та Європейської системи національних та регіональних рахунків 2010 року відбувся у 2014 році одночасно з країнами Європейського Союзу (http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2013/398/met_polog.zip ).

Система національних рахунків (у тому числі ВВП) гармонізована на рівні методології та взаємопов'язаних показників зі статистикоюплатіжного балансу й грошово-кредитною статистикою, за які відповідає Національний банк, а також  статистикою державних фінансів, складання якої належить до повноважень Міністерства фінансів.

Взаємна узгодженість показників вищезазначених галузей статистики, використання трьох методів оцінки ВВП (виробничого, за доходами та за категоріями кінцевого використання) з подальшим  балансуванням товарних потоків у таблицях "витрати-випуск" і застосування статистичних методів аналізу даних дозволяє забезпечити належну якість статистичної інформації.

Методологія складання ВВП, який Держстат оприлюднює та надає Міжнародному валютному фонду (МВФ), відповідає вимогам Спеціального стандарту поширення даних МВФ, до якого Держстат приєднався у 2003 році.

Відповідність системи національних рахунків України міжнародним стандартам підтверджена висновками моніторингової місії статистичного департаменту МВФ із питань статистики національних рахунків.

Методологія розрахунків

Веб-сайт Держстату, розділ "Статистична методологія" / "Економічна статистика" / "Національні рахунки" (http://ukrstat.gov.ua/metod_polog/menu/menu_/2_nac_rah.htm ).

 

Інформація національних рахунків щодо ВВП та його складових

Веб-сайт Держстату, розділи:

 "Статистична інформація" / "Економічна статистика" / "Національні рахунки" (http://ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/nac_r.htm );

 

Веб-сайт Міжнародного валютного фонду (http://www.imf.org/external/country/UKR/index.htm ).

 

21.02.2017

 

Починаючи із січня 2017 року, в статистичну практику впроваджено нову Методику розрахунку обороту роздрібної торгівлі з урахуванням діяльності фізичних осіб-підприємців (далі – Методика).

Відповідно до зазначеної Методики оборот роздрібної торгівлі включає дані щодо роздрібного товарообороту підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля (відповідно до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД) – http://ukrstat.gov.ua/klasf/st_kls/kved.rar ).

До 2016 року включно розрахунок обороту роздрібної торгівлі здійснювався на основі даних щодо роздрібного товарообороту юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі (мали основний або другорядний зазначений вид економічної діяльності).

Тому безпосереднє порівняння цих даних з аналогічними даними попередніх років є некоректним.

Перегляд даних, розрахованих і оприлюднених раніше, здійснюватися не буде.

Такі зміни введені в дію Методикою (наказ Держстату від 04.04.2016 № 53 http://ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2016/53/m_roz_ort.zip ), яка розроблена з урахуванням міжнародних та європейських рекомендацій на виконання Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2014-2017 роки. Методика передбачає нові підходи до збирання та розроблення статистичної інформації щодо основних показників діяльності суб'єктів господарювання з роздрібної торгівлі на державному та регіональному рівнях, зокрема використання адміністративних даних Державної фіскальної служби щодо фізичних осіб-підприємців.

 

08.02.2017


Розрахунки індексів споживчих цін, починаючи з даних за січень 2017 року, здійснюються за оновленою методологією, якою передбачено застосування:

 

  • актуалізованого споживчого набору товарів (послуг)-представників, який планово, раз на 5 років, переглянуто: включено  нові  товари/послуги та вилучено морально застарілі товари/послуги, що втратили актуальність або мають мізерні частки грошових споживчих витрат; склад споживчого набору зменшено із 335 до 328 позицій; http://ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2016/ct/is_c/sntp_2017.htm .

 

  • нової вагової  структури, яка базується на даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання на рівні розділів, груп і класів за Класифікацією індивідуального споживання за цілями. Для подальшого розподілу використовується деталізована інформація щодо споживчих грошових витрат домогосподарств за результатами обстежень умов життя домогосподарств (раніше для визначення вагової структури використовувалися тільки дані щодо споживчих грошових витрат домогосподарств). http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2008/ct/isc/vs_08_u.htm .

 Перегляд даних, розрахованих і оприлюднених раніше, здійснюватися не буде.

Такі зміни уведені в дію Методологічними положеннями щодо організації статистичного спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) і розрахунків індексів споживчих цін (наказ Держстату від 29.08.2016 № 158): (http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2016/158/mp_spozh_ciny.zip ), які вдосконалено на виконання Стратегії розвитку державної статистики  на період до 2017 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 145-р. Зазначені Методологічні положення є адаптованою, відповідно до вимог національного законодавства, версією спільного документа Міжнародної організації праці, Міжнародного валютного фонду, Організації економічного співробітництва і розвитку, Статистичного бюро Європейської спільноти, Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй та Світового банку (2007) "Руководство по индексам потребительских цен: Теория и практика".

 

07.02.2016

 

Розрахунки індексів тарифів на послуги пошти та зв'язку для підприємств, установ, організацій, починаючи з 2017 року, здійснюються раз на квартал. Це обумовлено адаптацією процесів статистичного виробництва до методології, яка відповідає стандартам ЄС та міжнародним стандартам.

Інформації щодо індексів тарифів розміщується на офіційному веб-сайті Держстату (http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/cit.htm ) у терміни, визначені Календарем оприлюднення статистичної інформації на 2017 рік (http://www.ukrstat.gov.ua/plansite/pl_2017_ct.htm ).

 

15.12.2016

 

Інформуємо, що у квітні 2016 року Державна міграційна служба України без погодження з Держстатом припинила надання органам державної статистики базової інформації для розрахунків міграційного руху населення (відомостей про реєстрацію та талонів зняття з реєстрації місця проживання в Україні) посилаючись на нові Правила реєстрації місця проживання (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207) та окремі положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" (набув чинності 04.04.2016).

У зв’язку з цим інформація з міграції, починаючи з квітня 2016 року, формується на основі наявних адміністративних даних, які надійшли від окремих органів реєстрації (виконавчих органів сільської, селищної або міської ради, сільських голів (у разі якщо відповідно до законодавства виконавчий орган сільської ради не утворено)).

 

03.06.2016


Щодо загальної суми заборгованості з оплати населенням ж итлово-комунальних послуг у квітні 2016 р.

 

30.05.2016

 

З метою адаптації методології статистики зовнішньої торгівлі до міжнародних  норм у 2013 році були розроблені та затверджені Методологічні положення зі статистики зовнішньої торгівлі послугами (наказ Держстату від 08.02.2013 № 43 (зі змінами): http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2014/419/mp_419.zip ), що відповідають, зокрема, рекомендаціям Керівництва зі статистики міжнародної торгівлі послугами (ООН, 2010) та Керівництва з платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції (МВФ, 2009), та введено в дію Класифікацію зовнішньоекономічних послуг (КЗЕП) (наказ  Держстату від 27.02.2013 № 69: http://ukrstat.gov.ua/klasf/st_kls/op_kzep_2016.htm), яка адаптована до Розширеної класифікації платіжного балансу та враховує зазначені міжнародні рекомендації.

У зв'язку з тим, що КЗЕП містить у собі види послуг, які до 2013 року не    обліковувалися  у  статистиці зовнішньої  торгівлі  послугами,  підготовлено  та    затверджено  Методику  ретроспективного  перерахунку вартості  послуг  з переробки  у  зовнішньоекономічній  діяльності  (наказ Держстату від 31.12.2014 № 419: http://www.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2014/419/met_rp_vpp_zd.zip ). Згідно із цією методикою Держстат здійснив перерахунок зазначених послуг за 2000–2012 роки та оприлюднив результати й інформацію щодо переглянутих загальних показників статистики зовнішньої торгівлі послугами.

Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Держстату у розділах "Статистична інформація" / "Економічна статистика" / "Економічна діяльність" / "Зовнішньоекономічна діяльність" / "Зовнішня торгівля послугами" та "Публікації / "Зовнішньоекономічна діяльність".

У подальших статистичних публікаціях, що міститимуть загальні обсяги експорту та імпорту послуг та обсяги послуг з переробки матеріальних ресурсів (код послуги 01 згідно із КЗЕП) за період 2000–2012років, дані будуть відкориговані у відповідності з результатами ретроспективних перерахунків вартості послуг у зовнішньоекономічній діяльності.

 

24.02.2016

 

В експрес-випуску "Підсумки роботи промисловості України за січень 2016 року" розміщено сезонно скориговані дані щодо індексу промислової продукції за січень 2016 року.

Сезонне коригування динамічного ряду індексу промислової продукції здійснено за допомогою програми "Demetra+", використовуючи метод TRAMO/SEATS.

 

18.12.2015

Інформуємо, що у зв'язку зі структурними та технологічними змінами у збиранні й обробленні даних статистичних спостережень терміни оприлюднення інформації у грудні 2015 року змінено:

експрес-випуск "Підсумки роботи промисловості" – 21 грудня;

експрес-випуск "Про надання населенню субсидій" – 21 грудня;

статистичний бюлетень "Стан і розвиток зв’язку України" – 22 грудня;

статистична інформація "Обсяг виконаних будівельних робіт (щомісячна інформація)", "Індекс будівельної продукції (щомісячна інформація)" – 23 грудня;

статистична інформація "Виробництво основних видів промислової продукції (щомісячна інформація)", "Індекси промислової продукції в Україні, за видами діяльності, регіонами (щомісячна інформація)", "Індекси промислової продукції за основними промисловими групами (ОПГ) в Україні (щомісячна інформація)" – 24 грудня;

статистична доповідь "Про соціально-економічне становище України" – 25 грудня;

експрес-випуск "Мережа вищих навчальних закладів на початок навчального року" – 29 грудня.

Нові терміни оприлюднення інформації відповідають міжнародній практиці та європейським стандартам.

 

18.12.2015

 

Відповідно до плану державних статистичних спостережень на 2014-2015 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 53-р, Держстат уперше здійснив розрахунок та оприлюднив інформацію щодо основних показників статистики демографії підприємств.

Інформація розміщена в розділі "Статистична інформація / Економічна статистика / Економічна діяльність / Реєстр статистичних одиниць "

 

10.11.2015

 

У розділі "Статистична інформація / Економічна статистика / Економічна діяльність / Промисловість" розміщено дані щодо індексів промислової продукції за 2007-2010рр. за видами діяльності за КВЕД-2010 (перерахунок Держстату).

 

06.11.2015


          Методологічні пояснення  щодо розрахунків індексів споживчих цін у жовтні 2015 року.

Розрахунок індексу споживчих цін за позицією природний газ проводиться з урахуванням цін, передбачених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 03.03.2015 № 583 "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення", а саме:

1) для приготування їжі та підігріву води - 7,188 грн за 1 м3 протягом усього року;

          2) для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води):

у період з 1 травня по 30 вересня (включно) - 7,188 грн за 1 м3;

у період з 1 жовтня по 30 квітня  (включно):за  обсяг, спожитий до 200 м3 природного газу на місяць (включно) -  3,600 грн за 1 м3;

за обсяг, спожитий понад 200 м3 природного газу на місяць  - 7,188 грн за 1 м3.

Середню ціну  на природний газ  для індексу споживчих цін  у жовтні 2015 року обчислено з урахуванням сезонного зниження ціни на газ, що використовується для індивідуального опалення або комплексного споживання за обсяг, спожитий до 200 м3у період з 1 жовтня 2015 по 30 квітня 2016 року.

 

10.07.2015

 

Відповідно до Плану державних статистичних спостережень на     2015 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 53-р, на офіційному веб-сайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua ) оприлюднено статистичну інформацію щодо виробництва основних видів промислової продукції за 2011-2014 роки.

Дані наведено за Номенклатурою продукції промисловості (НПП), яка гармонізована з Класифікацією продукції за видами економічної діяльності Європейського Союзу (CPA 2008) та Переліком продуктів для європейської статистики виробництва (PRODCOM).

Інформація щодо виробництва промислової продукції за переважною більшістю позицій НПП представлена в одиницях вимірювання PRODCOM.

 

26.05.2015


За даними Міністерства інфраструктури України підготовлено статистичний бюлетень "Експорт, імпорт і транзит вантажів в Україні за 2014 рік", в якому міститься інформація з урахуванням обсягів вантажів, оформлених та пропущених через контрольні пункти пропуску Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у січні–червні 2014 року.

 

30.01.2015

Інформуємо, що зміна термінів оприлюднення інформації щодо ВВП зумовлена необхідністю додаткового часу для розрахунків у зв'язку з:

- ускладненням обробки Держстатом адміністративної інформації окремих міністерств та відомств, які ще не в повному обсязі здійснили перерахунки даних без тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя;

- зміною традиційного процесу збору, обробки та зведення статистичної звітності підприємств та адміністративних даних по Донецькій та Луганській областях через події, які відбуваються у зв'язку з проведенням АТО.

Водночас зазначаємо, що уточнені терміни оприлюднення інформації відповідають міжнародній практиці та стандартам.

 

29.01.2015


Відповідно до Плану державних статистичних спостережень на 2015 рік (розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 №53-р ) терміни оприлюднення на веб-сайті Держстату статистичної інформації щодо ВВП  уточнено (див. календар).